Elwira Piorun // Contemporary dance

Tancerka i choreogrfka, dyrektorka Akademii Tańca Zawirowania. Jest współzałożycielką i choreografką Teatru Tańca Zawirowania. Na scenie od ponad 20 lat. Była wieloletnią tancerka Baletu Teatru Wielkiego w Warszawie. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Studiowała także na Akademii Muzycznej w Warszawie pedagogikę tańca. W 1989 r. przeniosła się do Dortmundu, gdzie przez 6 lat tańczyła główne role w baletach Jerzego Makarowskiego oraz Ivana Vamosa. Po powrocie do Polski w swoich pracach choreograficznych łączy techniki tańca współczesnego z tańcem klasycznym, floor work i innymi stylami. Jej spektakle cechują ciekawe partnerowania i kompozycje ruchowo-wizualne.

Contemporary dance: Zajęcia z tańca współczesnego skierowane są do osób chcących podnosić swoje kwalifikacje taneczne, myślących o pracy w teatrze. 

Podstawową techniką Elwiry Piorun jest taniec współczesny, ale jako pedagog uczy również tańca klasycznego, elementów jogi czy pilatesu.

Poziom średniozaawansowany i zaawansowany.

Patrycja Nosiadek // Jazz oraz Siła i stretching

Tancerka i choreografka. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (studia magisterskie, kierunek: Choreografia i Teoria Tańca). Studia pierwszego stopnia ukończyła na wydziale artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (kierunek: Taniec, specjalność: Choreografia).

Jazz: Zajęcia obejmują część wprowadzającą elementy techniki tańca jazzowego oraz naukę choreografii opartej na różnorodnych odłamach jazzu, np. modern jazz, broadway jazz, lyrical jazz, pop jazz, street jazz. Początki tańca jazzowego wywodzą się z Afryki i sięgają przełomu XIX i XX wieku, w kulturze afrykańskiej słowo "jazz" oznacza "siłę". Dziś jazz przeżywa szczyt popularności dając możliwość łaczenia wszystkich stylów tanecznych i wyrażania pełnej gamy emocji.

Podstawowe elementy techniki:

1. pulsacja swingowa (kształtowanie indywidualnego rytmu), 
2. policentryzm (izolacje poszczególnych części ciała).

Poziom Open.

Siła i stretching: Zajęcia składają się z kompleksowego zestawu ćwiczeń, który ma na celu polepszenie kondycji oraz poprawę elastyczności i wytrzymałości mięśni. To trening dla osób, które chciałyby poprawić swoją kondycję, wzmocnić i uelastycznić mięśnie. Zestaw ćwiczeń został przygotowany w taki sposób, aby mogły skorzystać z niego osoby na każdym poziomie zaawansowania. Kurs stanowi uzupełnienie regularnych zajęć tanecznych.

Elementy zajęć:

CZĘŚĆ I: SIŁA
1. Trening Cardio
2. Tabata
3. Ćwiczenia wzmacniające

CZĘŚĆ II: STRETCHING
1. Pilates
2. Joga
3. Ćwiczenia rozciągające
4. Techniki relaksacyjne i oddechowe

Wszystkie poziomy zaawansowania.
 

Ilona Gumowska // Taniec współczesny z elementami akrobatyki

Tancerka i choreografka. Absolwentka Instytutu Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi (obecnie nauczycielka akademicka tej uczelni). Występowała m.in. w Royal Opera House w Bombaju, w belgijskiej operze La Monnaie, Theater an der Wien w Wiedniu, Królewskiej Operze w Sztokholmie. Obecnie współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania, Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie oraz z zespołem Barrowland Ballet w Glasgow. Jest członkiem kolektywu United Limbs. 

Taniec współczesny z elementami akrobatyki: Intensywny trening fizyczny oparty na ruchu ciała w kontakcie z podłogą i ciałem drugiej osoby. Poprzez naukę krótkich fraz ruchowych połączonych z elementami akrobatycznymi studenci uczą się poszukiwania przepływu ruchu, świadomego przenoszenia ciężaru ciała, momentów zawieszeń oraz współgrania ruchu z oddechem.

Poziom: średnio zaawansowany plus.

Stefano Silvino // Ucieleśnienie

Tancerz, który swoją karierę rozpoczął we Włoszech i w Niemczech, a kontynuuje ją w Polsce (związany był m.in. z Teatrem Rozbark, gdzie pracował z Uri Ivgi, Johan Greben i Anną Piotrowską czy z Teatrem Tańca Zawirowania, gdzie pracował z Elwirą Piorun). Wygrał polski program telewizyjny "You can dance – Po prostu tańcz!", brał też udział w "World of Dance", gdzie dostał się do półfinału z Katarzyną Zakrzewską.

Ucieleśnienie: Podczas tego kursu studenci będą pracować nad partnerowaniem, pracą na podłodze (floor work), improwizacją i choreografią tańca współczesnego. Zajęcia obejmują m.in. nawiązywanie relacji z ciałem, wzmocnienie ciała, a także płynność i dynamikę w pracy choreograficznej.

Stefano Otoyo // Flow Dynamics oraz Contemporary Hip-Hop Fusion

Uznany tancerz, który przeprowadził się z Włoch do Polski. Przez 12 lat tańczył w E.sperimenti Dance Company łączącej w swoich spektaklach taniec współczesny, sztuki uliczne oraz akrobatykę.

Zajęcia Flow Dynamics: "Po latach badań nad ruchem odkrywam jego dynamikę i przepływ, co w połączeniu z chińską filozofią żywiołów pozwoliło mi odkryć walory ziemi czy wody, a rezultatem jest Flow Dynamics. Na zajęciach kursanci zajmą się nauka akrobatycznych elementów z breakdance, gimnastyki, trików i capoeiry, zjednoczonych przepływem własnych doznań, które staną się ruchami, które są ze sobą powiązane.

Elementy zajęć:

1. Podstawy koordynacji ruchowej
2. Dynamiczne elementy akrobatyczne
3. Statyczne elementy akrobatyczne 
4. Zasady przepływu w ciele
5. Balance
6. Rutyny ruchowe
7. Prace zespołowa

Open Class.

Contemporary Hip-Hop Fusion: Zajęcia to mix technik tańca współczesnego i hip-hopu.

Elementy zajęć obejmują naukę od podstaw party dance, przez izolacje aż po flow tańca współczesnego.

Open Class.
 

Magda Wójcik // Up and Down Contemporary oraz Joga dla tancerzy i medytacja

Tancerka zajmująca się m.in. refleksologią twarzy Dien Chan, w Indiach zrobiła kurs instruktorski na nauczyciela Ashtanga Yoga oraz Hatha Yoga.

Up and Down Contemporary: Zajęcia opartena pracy nad techiniką i siłą ciała oraz nad świadomością rodzaju i celu ruchu. Nauka prowadzenia ruchu w ogromnej lub małej przestrzeni, rozwoju w improwizacji, zmiany dynamiki i kierunków, tworzenia choreografii.

Joga dla tancerzy i medytacja: Ashtanga Yoga to forma jogi, w której w każdej z pozycji zostajemy jakiś czas, stosujemy odpowiedni oddech i tzw. Drishti (punkt skupienia). To dosyć dynamiczny typ jogi oraz najstarszy ze wszystkich styli. Trening pomoże w regulacji funkcji całego ciała, uzyskaniu skupienia, zachowaniu zdrowia psychicznego i fizycznego.

Elementy techniki:

1. 75 pozycji z pierwszej serii Ashtanga Yoga
2. Technika oddychania - Pranayama
3. Podstawa filozofii jogi
4. Mantra
5. Medytacja

Iza Prokopek // Taniec współczesny/floorwork oraz Taniec współczesny

Absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (kierunek: Taniec, specjalność: Tancerz - choreograf) oraz studiów magisterskich o specjalności: Pedagogika tańca i choreografia. Jej praca dyplomowa pt. "Kolektyw" jako jedyna z Polski została zaproszona do Mediolanu, a jury Milan International Choreographic Competition nagrodziło ją pierwszym miejscem. Występowała m.in. w Singapurze, we Włoszech, Peru, USA, Portugalii. Obecnie związana jest z Teatrem Tańca Zawirowania.

Taniec współczesny/floorwork: Trening oparty na technice tańca współczesnego z naciskiem na floorwork. Na zajęciach uczestnicy badają zakres możliwości poruszania się w parterze, bazując na różnych jakościach ruchu. Krok po kroku poznają elementy, które później są wykorzystywane w kombinacjach. Szczególny nacisk kładziony jest na dynamikę w połączeniu z czystością wykonywanego ruchu.

Poziom średniozaawansowany.

Taniec współczesny: Zajęcia skierowane do osób które chcą zacząć przygodę z tańcem współczesnym i poznać pracę na podłodze (floor work). Uczestnicy skupią się na technice wykonania poszczególnych ruchów w parterze oraz na świadomym wykorzystaniu ciężaru ciała. Krok po kroku w poznane już elementy wplatane są w kombinacje. Zajęcia składają się z rozgrzewki, treningu poszczególnych elementów oraz krótkiej choreografii.

Poziom Open.

© Realizacja: krzysztof.druzycki@gmail.com