Elwira Piorun – tancerka, pedagog, choreografka

Absolwentka warszawskiej szkoły baletowej i pedagogiki tańca na Akademii Muzycznej im. Fryderyka w Warszawie (obecnie: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina). Długoletnia solistka Teatru Wielkiego − Opery Narodowej w Warszawie. W 2005 roku wraz z Włodzimierzem Kaczkowski założyła Teatr Tańca Zawirowania. Obecnie jest dyrektorem artystycznym Teatru Tańca Zawirowania i bierze udział we wszystkich jego produkcjach, aktywnie uczestnicząc przy tworzeniu choreografii. Jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania.

Włodzimierz Kaczkowski – reżyser, tłumacz, autor scenariuszy teatrów tańca, producent teatralny

Dyrektor Teatru Scena Współczesna i fundacji o tej samej nazwie. Absolwent wydziałów Wiedzy o Teatrze i Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest twórcą ok. 30 przedstawień, tj. spektakli we własnej reżyserii (m.in. Opera za trzy groszeBrechta i Poskromienie złośnicy Szekspira), oraz inscenizacji swoich autorskich adaptacji (Wielki testamentVillona, Pamiętnik z okresu dojrzewania Gombrowicza). Zajmuje się również tłumaczeniem sztuk teatralnych (Okruchy czułościNeila Simona i KluczLudmiły Razumowskiej zrealizowano w Teatrze TV). Autor scenariuszy dla teatru tańca, począwszy od Nienasyceniai Tylko raz w życiu (Teatr Wielki − Opera Narodowa w Warszawie) po spektakle Teatru Tańca Zawirowania Przytul mnie,Jeśli kochasz zabij czyInnocent when you dream (Stara ProchOFFnia). Z Zawirowaniami współpracuje również jako reżyser (m.in. W stronę światła... z zawiązanymi oczamii wymieniony już spektakl Inn

Karolina Kroczak – tancerka, choreografka, pedagog

Absolwentka Wydziału Polonistyki (kierunek: Wiedza o Kulturze, dyplom z dziedziny antropologii kultury) Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się tańcem współczesnym i improwizacją. Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego, warsztaty, wykłada na kursach instruktorskich. Choreografka produkcji teatralnych i telewizyjnych (Polsat, TVN). Z Teatrem Tańca Zawirowania związana jest od 2006 roku.

W Teatrze Tańca Zawirowania wystąpiła w "Where Should We Go?" (choreografia zbiorowa), "Innocent When You Dream" (choreografia zbiorowa), "Fuera De Campo" (choreografia: Daniel Abreu), "Chopin ambiente" (choreografia zbiorowa), "Nic tylko błękit" (choreografia zbiorowa), "Zbliżenia", "Out in the line up" (choreografia: Ndar Rosano), „Śmierć i Ofelia” (choreografia: Michał Przybyła). Stworzyła dla zespołu własne choreografie: "Wybieg", "Rzeczy, rzeczy, rzeczy", "Empty Bodies".

Aleksandra Krajewska – tancerka, pedagog

Jest absolwentką Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD), w Austrii, gdzie pracowała z renomowanymi nauczycielami i choreografami. Kontynuuje swoją edukację na studiach magisterskich w kierunku Movement Research, gdzie rozwija swój język ruchowy, współpracując równocześnie przy wielu projektach na terenie Europy. Pracowała m.in. z Alleyne Dance, Jukstapoz, Jos Baker, Iratxe Ansa i Igor Bacovich, B’cause Dance Company i Teatrem Tańca Zawirowania. Jej  pierwsza praca solowa to "Lullaby for the Restless", która została nagrodzona na Festiwalu Miniatur Choreograficznych w Belgradzie.

W Teatrze Tańca Zawirowania Aleksandra Krajewska wystąpiła w spektaklu "Po Godzinach 2019" (choreografia: Elwira Piorun, Szymon Osiński), w "Empty Bodies" (choreografia: Karolina Kroczak), przeboju scenicznym "Tańcząc Boską Komedię" (choreografia: Elwira Piorun), "Freefall" (choreografia: Ferenc Fehér)

Ilona Gumowska – tancerka, pedagog

Tancerka i choreografka. Absolwentka Instytutu Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi (obecnie nauczycielka akademicka tej uczelni). Występowała m.in. w Royal Opera House w Bombaju, w belgijskiej operze La Monnaie, Theater an der Wien w Wiedniu, Królewskiej Operze w Sztokholmie. Obecnie współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania, Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie oraz z zespołem Barrowland Ballet w Glasgow. Jest członkiem kolektywu United Limbs. 

W Teatrze Tańca Zawirowania wystąpiła w "One" (Wężowe boginie" - wersja włoska, zrealizowana według choreografii Elwiry Piorun we współpracy z zespołem Art Garage), w "All Journeys" i "Empty Bodies" (choreografia: Karolina Kroczak) czy w jednym z ważniejszych spektakli w całej historii zespołu - "Real Love" (choreografia: Daniel Abreu).

Ewa Noras – tancerka

Ukończyła studia licencjackie na AWF w Poznaniu (kierunek: Taniec w kulturze fizycznej). Tańczyła m.in. w h.art company Artura Grabarczyka, później związała się z warszawskim Teatrem Tańca Zawirowania.

W Teatrze Tańca Zawirowania wystąpiła w spektaklach „Looking for Asylum” (choreografia: Ido Tadmor), „Lilith” i „Anima/Animus” (choreografia: Elwira Piorun), w spektaklu plenerowym „Uzdrowisko pod gołym niebem”, a także w spektaklu "Policzalni" (choreografia: Anna Piotrowska - praca w wykonaniu artystów Teatru Tańca Zawirowania i Teatru Rozbark), "Freefall" (choreografia: Ferenc Fehér).

Krzysztof Łuczak – tancerz, pedagog

Tancerz i pedagog specjalizujący się w tańcu współczesnym i jazzie. Ukończył kurs instruktorski w Mazowieckim Instytucie Kultury (specjalizacja: Taniec jazzowy), a także studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (kierunek: Choreografia i teoria tańca). Tańczył m.in. w Teatrze Tańca JazzGot i formacji JazzOne (wraz z tym zespołem stawał na podium mistrzostw Polski, Europy i świata, zdobył też III miejsce w kategorii formacje modern na Mistrzostwach Świata IDO w Wetzlar). Współpracował m.in. z Łukaszem Ziębą („Roam: An Aurum Experience”), Jakubem Lewandowskim („Orfeusz i Eurydyka” i „Czarodziejski Flet”), Jackiem Tyskim („Dziadek do Orzechów”). 

W Teatrze Tańca Zawirowania wystąpił w spektaklu Karoliny Kroczak „Zatrzymane” oraz w spektaklach Elwiry Piorun („Fotografie ze Śródmieścia” czy „Przesycone mgłą”). 

Stefano Silvino – tancerz, pedagog

Tancerz, który swoją karierę rozpoczął we Włoszech i w Niemczech, a kontynuuje ją w Polsce (związany był m.in. z Teatrem Rozbark, gdzie pracował z Uri Ivgi, Johan Greben i Anną Piotrowską czy z Teatrem Tańca Zawirowania, gdzie pracował z Elwirą Piorun). Wygrał polski program telewizyjny "You can dance – Po prostu tańcz!", brał też udział w "World of Dance", gdzie dostał się do półfinału z Katarzyną Zakrzewską.

W Teatrze Tańca Zawirowania wystąpił w spektaklu w choreografii Elwiry Piorun "Tańcząc Boską Komedię", który otrzymał entuzjastyczne recenzje i stał się przebojem frekwencyjnym. 

© Realizacja: krzysztof.druzycki@gmail.com